alebo

Mgr. Rovena "Rø" Šebánová

Športy

Joga - terapia

Vstupy: Individuálne
Dĺžka: 1 hodina
Cena: 30,00 €
Miesta výuky:
  • Pod Jedľovinou, 013 03 Varín

Vhodné pre: začiatočníka, mierne pokročilých, pokročilých
Trénujem / učím: skupiny a jednotlivcov
Vekové kategórie: všetky vekové kategórie
Prax od roku: 2010

O mne

Volám sa Rovena, ale priatelia ma volajú Ro.

Pohľad na pôsob života, aký som v minulosti viedla, ma priviedol na cestu sebarozvoja a celostného uzdravovania na všetkých úrovniach. V mnohých oblastiach života som potrebovala prejsť úprimnou osobnou transformáciou a hľadať zdroje, aby som pochopila vlastnú pravdu o tom kto v skutočnosti som. Neraz som sa ocitla v náročnom životnom období a mnoho krát som sa pozerala tvárou v tvár strachom, ktoré ma limitovali a nedovoľovali mi žiť zdravší, plnší, úprimnejší, radostnejší a vedomejší život ženy. Dnes si to dovoľujem. Kráčam cestou, ktorá, ktorá mi dáva hlbší zmysel práve vďaka praxi a učeniu, ktorými som si prešla prostredníctvom sprevádzania mojimi učiteľmi a vlastnej odvahe čeliť svojim tieňom. Vďaka nim dokážem vidieť svetlo. a neustále prechádzam. Je to už 15 rokov, čo sa nachádzam na tejto ceste objavovania.

Neustále opakujúce sa zdravotné problémy, existenciálne strachy, nedostatok sebahodnoty, postrádajúci zmysel života, preťažený nervový systém, neustály vnútorný konflikt, nespokojnosť, nervozita, závislosti, stres, smútok, často meniace zamestnania, nefungujúci partnerský vzťah a celkový pocit prázdnoty mi stačili na to, aby som sa rozhodla, že potrebujem vyskladať všetko od začiatku a pochopiť kto v skutočnosti som. Základom bolo pre mňa úprimné uvedomenie si, že to čo ma roky formovalo dokážem transformovať a prijať ako súčasť môjho príbehu bez toho, aby ma tieto traumy, bolesť a negatívne zážitky ovplyvňovali po zvyšok života a ovplyvňovali moju zdravú existenciu.

Aká bola moja cesta z iného pohľadu?

Dlhá. Vždy som bola zvedavé dieťa a už vo svojich 14 rokoch som cítila volanie vedieť viac o učení a múdrosti Buddhizmu, ktorý ma fascinoval vtom čase ešte nevysvetliteľným spôsobom. Práve Buddhizmus položil základy v hľadaní zásadných odpovedí na otázky, ktoré ak by som si nepoložila, tak by som nedokázala vystúpiť z tmy, ktorá ma dlhé obdobie života obklopovala. Okrem spirituality a môjho vnútorného sveta, ktorý sa vzájomne formovali, sa menil aj môj celkový pohľad na to, kam v živote smerujem.

Vyštudovala som Vysokú školu sociálnej práce s deťmi a mládežou a rok som pracovala v detskom krízovom centre s deťmi, ktoré vyrastali v dysfunkčných rodinách. Počas tohto obdobia som sa už intenzívne vzdelávala v oblasti zdravia a obohatila som svoje skúsenosti o ďalší smer na Vysokej škole v odbore Fyzioterapia. Súbežne som pôsobila v dvoch športových centrách ako inštruktorka skupinových programov. Dva roky som prednášala v Kia Motors Slovakia a.s. ako externý speaker na tému zdravie. Počas 6 rokov som súbežne viedla vo svojom centre Divergent skupinové a individuálne kurzy Jogy a individuálny koučing zameraný na osobnostný rast človeka. Venujem sa 12 rokov masážam a dotykovej terapií. Integrovaním viacerých prístupov, prostredníctvom ktorých som podstúpila svoj uzdravujúci proces, som skutočne zistila, aký je rozdiel v tom, čo už posledné roky považujem za naozaj zdravé a normálne. Prešla som náročnú transformačnú cestu od štúdia Jogy, pochopenia vplyvu psychosomatiky na naše zdravie a vzťahy, ekopsychosomatiky, epigenetiky, psychológie, neurológie, proces orientovanej psychológie až k mindfulness tréningu všímavosti a pozornosti pre detailnejšie a komplexnejšie pochopenie oblasti duševného, mentálneho a fyzického zdravia. Meditačná prax, práca s dychom, Jogova terapia, tanec a Play-fight pohybovo-terapeutická prax dotvorili celkový obraz o tom, ako krásne nám okrem iného mapa nášho tela dokáže pomôcť v liečivom procese. Môj život dostal hlbší zmysel, smer a našla som to, čo som hľadala - SEBA.

A čo sa udialo potom ako som našla seba?

Momentálne sa venujem výstavbe holistického vzdelávacieho centra Dragonfly, ktoré bude tvoriť priestor pre ľudí, ktorí sa rovnako ako ja v minulosti vydali cestou uzdravovania a osobnostného rastu. Budem sa snažiť vytvoriť dostatok priestoru nielen pre individuálne stretnutia, ale aj menšie skupinové víkendové vzdelávacie, regeneračné a pohybové workshopy v prírode, Intenzívne sa vzdelávam a prepájam vo svojom prístupe terapeuticko-pohybovú prax v kontexte práce s traumou a celkovej fyzickej-emocionálnej a duševnej rovnováhy a zdravia. Rozvíjam sa cez tvorivo-umeleckú činnosť, som vášnivý nadšenec Feng shui a energetiza zdravého a harmonického bývania. S láskou sa zdokonaľujem v starostlivosti o našu organickú záhradu a skúmam hravo možnosti potravinovej sebestačnosti. Aktívne sa podieľam na výrobe prírodnej lekárničky a našej prírodnej kozmetiky Full of Nature, spájam sa s múdrosťou prírody a počúvam hlas svojho srdca.

Ak Tebou rezonuje moja cesta a cítiš volanie stretnúť sa, tak sa budem tešiť spoločnej ceste.

s úctou k životu

Ro :-)

Poloha

Späť Vytvoriť profil
Váš názor